Żelazo i jego wpływ na nasze zdrowie

Żelazo ma duży wpływ na nasze zdrowie, zaś jego najlepszym źródłem jest odpowiednia dieta. Ci, którzy nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniej porcji żelaza każdego dnia, narażają się na poważne dolegliwości zdrowotne.

Żelazo to przede wszystkim szereg ważnych korzyści dla naszego zdrowia. To właśnie ono sprawia, że tlen „rozchodzi się” po naszym organizmie. Żelazo jest także ważnym składnikiem czerwonych ciałek krwi oraz barwnika mięśni. Jego brak w diecie odbija się na naszym zdrowiu oraz na wyglądzie.

Pękające kąciki warg – co to oznacza?

Takie sygnały jak pękające kąciki warg czy też osłabione włosy czy paznokcie bywają zazwyczaj pierwszymi objawami niedoboru żelaza. Poważniejsze problemy związane są oczywiście z krwią oraz zbyt słabym dotlenieniem organizmu. Szczególnie narażone na niedobory żelaza są kobiety, u mężczyzn ten problem występuje już rzadziej.

W jakich produktach należy szukać żelaza?

Które z nich w szczególności powinna uwzględniać dieta mająca nam zapewnić zdrowie, dobre samopoczucie oraz atrakcyjny wygląd? Dobrym źródłem żelaza są rośliny strączkowe oraz produkty sojowe. Żelazo znajdziemy również w mięsach, w tym w wątróbce. Warto zadbać też o takie produkty, jak sezam czy morele, które również dostarczają nam żelaza.