Zamykanie naczynek – zabieg w Krakowie

Zabieg zamykania naczynek odbywa się w przypadku problemów z miejscowym zaczerwienieniem skóry oraz zauważalnymi zmianami naczyniowymi na naszym ciele. Jeżeli zauważymy podobne problemy nie powinniśmy ich ignorować, a natychmiast udać się do najbliższego dermatologa, gdyż jest to problem nie tylko estetyczny, ale świadczy również o problemach z krążeniem.

Takie osoby powinny zwracać szczególną uwagę na wszelkie gwałtowne zmiany temperatury, nadmierne picie alkoholu oraz opalanie się przez długi czas w wysokich temperaturach. Jedną  z form zabiegów skutecznie zamykających naczynka jest zabieg laseroterapii. Jednak aby proces ten przyniósł zamierzone efekty należy przeprowadzić go od 2 do 4 razy w przeciągu paru miesięcy.

Konsultacja przed zabiegiem

Podczas zabiegu energia lasera wnika pod skórę wgłąb żył, które są uszkodzone – przed samym zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem i jego pozytywna opinia odnośnie przystąpienia przez nas do zabiegu. Przeciwskazania do laserowego zamykania naczynek jakie mogą nas zatrzymać przed wykonaniem zabiegu to między innymi przebyty wcześniej nowotwór, przyjmowanie leków które mają światłoczułe działanie, świeża opalenizna – od naszego ostatniego opalania powinny minąć przynajmniej 3-4 tygodnie przed przystąpieniem do zabiegu – przyjmowanie leków przeciwzakprzepowych czy ciąża lub karmienie piersią.

Sam zabieg trwa około 10-30 minut. Różnice czasowe wynikają z różnorodności zmian naczyniowych oraz ich wielkości. Zaraz po zabiegu otrzymamy informację, iż nasza skóra jest podrażniona, dlatego też powinniśmy o nią szczególnie dbać w okresie pozabiegowym oraz unikać sytuacji i czynników, które mogłyby ją wystawić na dodatkowe zagrożenia, to jest: zbyt silnego mrozu, słońca czy miejsc takich jak sauna, czy solarium. Zalecane jest za to stosowanie kosmetyków o nieinwazyjnych składnikach silnie nawilżających naszą skórę oraz posiadających filtr chroniący przed promieniami słonecznymi.

Zamykanie naczynek – medycyna estetyczna

Zamykanie naczynek w Krakowie dostępne jest w placówkach medycyny estetycznej lub w siedzibach zajmujących się stricte dermatologią estetyczną. Przed zapisaniem się na zabieg, należy pamiętać o tym, aby wcześniej udać się na badania do dermatologa, który określi w jakim stopniu nasze problemy z krążeniem są przyczyną widocznych zmian naczyniowych.

Dłuższy i dokładniejszy opis zamykania naczynek.