suplementy witaminowe

Witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania

Nasza normalna, codzienna dieta nie zawsze obfituje w potrzebne mikroelementy, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeżeli czujemy, że brakuje nam odpowiednich witamin i ich niedobór wyjdzie nam w badaniach diagnostycznych, należy jak najszybciej uzupełnić witaminy, których mamy za mało. Warto uzupełniać także niedobory pierwiastków takich jak magnez, potas czy cynk.

Najczęściej występujące niedobory witamin

Statystycznie, witaminy których niedobory występują najczęściej to te z grup B i D. W okresie jesienno-zimowym warto oczywiście suplementować witaminę C. Braki B12 występują głównie u wegetarian i wegan, dlatego zaleca się, by te grupy koniecznie ją suplementowały. Witamina B6 jest niezbędna do zachowania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Jej niedobór może odpowiadać za uczucie zmęczenia i problemy z uwagą i koncentracją. W naszym klimacie cierpimy na zbyt mały dostęp do światła słonecznego, dlatego wielu Polaków ma za mało witaminy D3. Odpowiada ona za wiele funkcji w organizmie, między innymi za odporność, prawidłowy metabolizm i budowę kości. Warto uzupełniać powyższe witaminy, jeżeli chcemy dbać świadomie o zdrowie i jakość życia.

Należy pamiętać, że rynek suplementów jest bardzo szeroki i dobrze wybrać zaufany i dobrze zaopatrzony sklep z witaminami. Dzięki temu, będziemy wiedzieli, że korzystamy z najlepszych możliwych środków.

suplementy witaminowe

Jakie konkretne suplementy witaminowe wybrać?

Na początek, warto skonsultować się z lekarzem, by ten, po odpowiednich badaniach zalecił jakie witaminy i w jakich dawkach przyjmować. Z jednej strony, istnieje niewielkie ryzyko przedawkowania, z drugiej, możemy brać zbyt małą dawkę suplementu i nie odczuć oczekiwanej poprawy.

Trzeba też pamiętać o tym, że różne witaminy wchłaniają się w różnych warunkach. Jest to szczególnie ważne w przypadku witaminy D3, która rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego należy ją przyjmować wraz z posiłkami zawierającymi tłuszcze. Dobry sklep z witaminami powinien mieć w asortymencie wszystkie pożądane przez nas dawki. Naturalne suplementy witaminowe można znaleźć np. tu:

Preparaty multiwitaminowe

Jeżeli nie chcemy suplementować tylko jednej konkretnej witaminy, warto rozejrzeć się za dobrymi preparatami, które zawierają wszystkie potrzebne witaminy, tak aby zapewnić sobie kompleksową suplementację i zawsze mieć pewność, że żadnego mikroelementu nie będzie brakować w naszym organizmie. Na rynku istnieje wiele takich preparatów, dlatego bez problemu można wybrać taki produkt, który jak najlepiej będzie spełniał nasze oczekiwania.

Kompleksowa suplementacja witaminowa, to jedna z podstaw świadomego dbania o własne zdrowie. W tym przypadku ponownie przyda się ostrzeżenie, aby unikać oszustów oraz naciągaczy i wybrać taki sklep z witaminami, o którym wiemy, że spełnia najwyższe standardy i ma najlepszą ofertą preparatów multiwitaminowych.

Wysokiej jakości witaminy znajdziesz w sklepie: https://strefamocy.pl/pl/24-witaminy