Trwała i wytrzymała droga z betonu

Alternatywa drogi asfaltowej

Płyty drogowe z betonu to doskonała alternatywa dla zwykłego asfaltu, stosowana przede wszystkim wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie wykonanie drogi tymczasowej. Dzięki płytom można stworzyć w miarę dobre warunki do jazdy, a kierowcy nie muszą się obawiać, że ugrzęzną w błocie podczas kiepskich warunków atmosferycznych. Jeżeli droga ma być jedynie tymczasowa, czyli posłuży kierowcom stosunkowo krótko, dobrym pomysłem jest kupienie używanych płyt betonowych. Przy obniżeniu kosztów można uzyskać taką samą trwałość i funkcjonalność. Jeżeli natomiast droga z płyt betonowych ma być użytkowana przez dłuższy czas, zdecydowanie lepiej jest kupić nowe płyty drogowe betonowe.

Wytrzymałość płyt betonowych

Płyty drogowe betonowe dostępne są w wielu rozmiarach oraz o różnych grubościach. Wybór konkretnego rodzaju płyty jest w dużej mierze uzależniony od tego, do czego ma służyć. Jeśli do wzmocnienia podłoża, po którym będą poruszały się ciężkie samochody, powinna być zdecydowanie grubsza, wytrzymała i mieć podwyższoną odporność na duże obciążenia. Płyty drogowe betonowe są bardzo łatwe do układania. Dzięki ich dużym rozmiarom położenie drogi z płyt nie jest tak czasochłonne jak na przykład kładzenie niewielkiej kostki brukowej.

Dojazd do budowy

Płyty betonowe bardzo dobrze sprawdzą się również na różnego rodzaju placach budowy, gdzie podłoże jest dosyć niestabilne, a trzeba zapewnić dojazd pojazdom o dużej masie, na przykład koparkom czy dźwigom. Nowoczesne płyty drogowe betonowe wykonane są z najwyższej jakości betonu, dzięki czemu można mieć pewność, że będą trwałe i wytrzymałe niezależnie od obciążeń. Niestraszne im także negatywne warunki atmosferyczne.