Szafy medyczne – jak wybrać odpowiednie?

Komfortowy i estetycznie wyposażony gabinet lekarski docenią zarówno pracujący w nim lekarze, jak i potencjalni pacjenci. Prawda jest taka, że dobrze dobrany sprzęt zdecydowanie ułatwia pracę personelowi medycznemu. Ważnym aspektem wyposażenia gabinetów są szafy medyczne, które przydadzą się również w aptece czy laboratorium medycznym. Tego typu meble mogą służyć do przechowywania aparatur, narzędzi medycznych czy leków.

Szafy medyczne – jakie materiały wykorzystuje się do produkcji?

Szafki do gabinetów medycznych muszą być trwałe oraz łatwe do utrzymania w czystości. Zazwyczaj do ich produkcji wykorzystuje się tworzywa sztuczne o ściśle określonych własnościach. Szafy medyczne muszą być odporne na działanie środków do dezynfekcji oraz łatwe w czyszczeniu.

Tego typu meble można również produkować ze stali nierdzewnej, pokrywanej dodatkowo powłoką chromowaną. Tak wykonane szafki do gabinetów lekarskich można pomalować proszkowo, aby nadać im dowolny, wybrany przez klienta, kolor. Drzwiczki do szafek medycznych zazwyczaj produkowane są ze szkła hartowanego. Jeśli zachodzi taka potrzeba to szafy dla medycyny mogą być wyposażone w kółka, co ułatwia ich przesuwanie.

Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości meble do gabinetu?

Dobrej jakości szafy do gabinetów medycznych to ważna inwestycja. Estetyczny wygląd gabinetu stanowi reklamę lekarza w nim pracującego i będzie zachęcał do skorzystania z jego usług.

Metalowe szafy medyczne są nie tylko ładne, ale dużo trwalsze niż meble, chociażby, drewniane. W gabinecie prawnika drewniane meble może się sprawdzą. W gabinecie lekarza zdecydowanie nie. Szafki do gabinetów medycznych wykonane z drewna były również prawie niemożliwe do dezynfekcji.

Rodzaje szaf do gabinetu lekarskiego

Szafy są niezbędne w każdym gabinecie. Wybierając w szerokiej ofercie możemy zdecydować się na szafkę zamykaną na klucz, szafkę z szufladami i wiele, wiele innych. Szafki do gabinetów medycznych nadają się do przechowywania leków, akcesoriów oraz dokumentacji medycznej.

Zobacz na: https://winkelman.pl/szafy-medyczne-c-13_14.html