Sen to zdrowie

Ostatnio często mówi się o sporcie jako podstawie dobrego zdrowia i szczupłej sylwetki. Wydaję się, że pomijany jest temat snu. Sen jest dla naszego organizmu czasem na naładowanie akumulatorów. To czas, w którym nie tylko odpoczywamy. W trakcie snu nasze ciało się regeneruje, nasze mięśnie mają czas na odpoczynek. Jednak to tylko najbardziej znane fakty na temat snu.

Zdrowy sen to podstawa

Mało kto wie, że zdrowy sen pozwala nam utrzymać szczupłą sylwetkę, a do tego sprawia, że czujemy się wypoczęci i zrelaksowani w ciągu dnia, a stres nie działa na nas tak destrukcyjnie. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy sen jest zdrowym snem. Idąc spać musimy zadbać o wiele szczegółów. Przede wszystkim najlepszy sen to sen nocny. Wydaje się to oczywiste, jednak chyba nie każdy nocny marek o tym wie.

Sen w dusznym pomieszczeniu

Warto również pamiętać o tym, by pomieszczenie w którym śpimy było wywietrzone. Sen w dusznym pomieszczeniu nie jest zdrowy. Na sam koniec trzeba pamiętać o tym, by spać na łóżku nie za twardym, ale też nie za miękkim. Chodzi tu przede wszystkim o zdrowie naszego kręgosłupa.