Nosidełko fotelik dla noworodka bezpiecznym rozwiązaniem

Nosidełko fotelik dla noworodka – czym jest? 

Fotelik, czy też nosidełko dla noworodka spełnia dwie funkcje. Po pierwsze i najważniejsze ma zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo w trakcie podróży samochodem. Dlatego, choćby z tego względu nie należałoby oszczędzać na tym „interesie”. Fotelik zatem przede wszystkim należy przymierzać do samochodu i dziecka, tylko co w momencie kiedy wybieramy pierwszy fotelik dla naszego maluszka? Wtedy skupiamy się na tym, aby nosidełko pasowało do naszego auta, więc jedziemy do salonu odpowiedniego, który zajmuje się sprzedażą fotelik i tam z pomocą eksperta dopieramy odpowiedni model.

Drugą funkcją takiego nosidełka jest to, że możemy go wpiąć do stelaża naszego wózka. Zatem, jeśli mamy w planach wozić czasem naszego maluszka w nosidełku wpiętym w stelaż warto zwrócić również uwagę na to, aby model pasował do modelu wózka, który sobie upatrzyliśmy. Rozeznanie zawsze warto zrobić sobie wcześniej, a wiele producentów zarówno wózków, jak i fotelików podaje kompatybilność z danymi modelami wózka/fotelika.

Możemy zatem się zastanawiać, który będzie wart naszej uwagi i spełni większość naszych oczekiwań. Weźmy sobie pod lupę BESAFE iZi Go X1.

BESAFE iZi Go X1 – fotelik nosidełko warte uwagi 

Marka BeSafe jest przodującą marką, u której możemy zakupić bezpieczne foteliki, z atestami i testami zderzeniowymi co przekłada się na bezpieczeństwo naszego maluszka w samochodzie; a przedział cenowy jest na poziomie średnim, więc w miarę możliwości na każdą kieszeń.

Jednym z jego wielu plusów jest fakt, że jest to model kompatybilny z naprawdę szeroką gamą najpopularniejszych wózków dostępnych na rynku. Jego montaż jego niezwykle łatwy i prosty w obsłudze. Wart uwagi jest również fakt, że możemy zamontować go za pomocą systemu ISOfix, co dodatkowo ułatwia nam montaż.

Oczywiście mamy tutaj wyposażenie w 5 – cio punktowe pasy bezpieczeństwa, co jest standardem dla fotelików dla noworodków.

Dla dzieci urodzonych przede wszystkim latem, wielkim atutem będzie budka, która ma ochronę UPF 50+. Nie musimy się zatem martwić, że dziecku będzie w środku zbyt gorąco.

Tapicerka jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości; możemy ją zdjąć i wyprać w 40 stopniach.