Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików

Alergie są często spotykaną dolegliwością, na którą cierpi spora grupa osób. Na katar, kichanie, nieustanne zmęczenie i osłabienie, które są wynikiem alergii może pomóc oczyszczacz powietrza dla alergików. Pleśń, zanieczyszczenia, pyłki, a także roztocze to czynniki powodujące występowanie alergii. Dobry jakościowo oczyszczacz powietrza wyłapuje ich nawet 99,97%.

Wydajność oczyszczacza dla alergików

Przy wyborze oczyszczacza należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest wydajność oczyszczacza. Należy wybrać takie urządzenie, które ma dużą wydajność. Oczyszczacz powinien też być odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia, ponieważ ma on przypisaną powierzchnię, do jakiej jest przeznaczony

Jonizacja i tryb antyalegenowy

Jonizacja https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/oczyszczacz-powietrza-dla-alergikow-118.html powietrza to kolejny ważny aspekt przy wyborze oczyszczacza powietrza. Funkcja ta neutralizuje alergeny nawet zanim trafią do urządzenia. Jest to jednak funkcja, która może w dużym stopniu ograniczyć wydajność oczyszczacza. Warto więc wybrać oczyszczacz powietrza z trybem antyalergenowym, a jonizator dokupić osobno.

Koszty eksploatacji

Koszty eksploatacji to równie ważny aspekt, który warto wziąć pod uwagę podczas zakupu oczyszczacza powietrza. Warto mieć na uwadze, że niezbędne będą wymiany filtrów oraz koszty zużytej energii elektrycznej.

Przy zakupie filtrów do oczyszczacza powietrza warto przeliczać kwoty w ujęciu rocznym, a nie porównywać pojedyncze sztuki. W zależności od ceny filtry mają również różną żywotność.

Poziom głośności

Oczyszczacz jest urządzeniem, które jest używane bardzo często, a nawet przez całą dobę. Dlatego warto wziąć pod uwagę poziom głośności, jaki ma poszczególny model. Warto wybrać takie urządzenie, którego odgłosy nie będą sprawiały problemu za dnia, ale również podczas snu.

Alergik a zwierzęta

W przypadku alergików, którzy mają zwierzęta, z którymi to alergia jest związana, oczyszczacz powietrza może w dużym stopniu ułatwić funkcjonowanie i zmniejszyć objawy alergii. W takim przypadku wato wybrać oczyszczacz posiadający filtr wstępny, który zatrzymuje sierść, włosy oraz kłęby kurzu.