Jaka powinna być poduszka dla dziecka?

Właściwie dobrana poduszka do wózka to niezwykle potrzebny element podczas kompletowania każdej niemowlęcej wyprawki. Aby być pewnym, że wybrany przez nas produkt posiada wszystkie niezbędne atesty, a więc jest bezpieczny dla naszego dziecka, warto decydować się na produkty najlepszej jakości, oferowane przez sklepy specjalizujące się w sprzedaży artykułów dla dzieci i niemowląt. 

Dlaczego poduszka dla dziecka do wózka jest taka ważna?

Poduszki przeznaczone specjalnie dla niemowląt bardzo często wykorzystywane są w głębokich wózkach typu gondola, w spacerówkach, a nawet w dziecięcych łóżeczkach. Ich głównym zadaniem jest ochrona oraz amortyzowanie wszelkiego rodzaju niepożądanych wstrząsów spowodowanych na przykład spacerowaniem po nierównym podłożu. Poduszki te dopasowują się do kształtu główki dziecka delikatnie ją okalając co w pozytywny sposób wpływa także na poczucie bezpieczeństwa i komfortu maluszka.

W tym celu środek poduszki wypełniony jest zazwyczaj bardziej, boki z kolei są dużo bardziej miękkie i ruchome, a dzięki temu delikatniejsze. Ponieważ poduszki takie szyte są z niezwykle przyjemnych w dotyku materiałów sprawiają także, że maluchowi po porostu wygodnie się leży, produkt może być także wykorzystany w roli niemowlęcej przytulanki.

Poduszki do wózka – najpopularniejsze rodzaje

Jednym z najpopularniejszych dostępnych kształtów poduszki do wózka jest poduszka- miś. Swoim kształtem faktycznie przypomina główkę misia z niewielkimi uszkami przyszytymi z boku. Poduszka tak jest całkowicie płaska, dzięki czemu może być wykorzystywana już od pierwszych chwil życia dziecka. Co ważne, pasuje także do każdego rodzaju wózka dzięki niezwykle uniwersalnym otworom na pasy bezpieczeństwa. Dzięki swojej przemyślanej konstrukcji może być użytkowana przez dziecko nawet przez kilka lat.

Niemniejszym hitem ostatniego czasu są także poduszki – motylki przeznaczone do pełnej stabilizacji główki i amortyzacji wstrząsów podczas spacerów. Jej charakterystyczny kształt przypominający motyla stabilizuje tył głowy malucha oraz osłania jej boki. Ze względu na niewielkie rozmiary doskonale sprawdzi się w podróży bez problemu można ją bowiem zmieścić w każdym, nawet najmniejszym bagażu.

Zobacz poduszki dla dzieci w sklepie: https://tamaja.pl/poduszki-dla-dzieci